Lekcja religijno-robotyczna w klasie 2a
W ramach zajęć z religii uczniowie z klasy 2a podzieleni na grupy mieli za zadanie za pomocą prostego kodowania zaprojektować drogę robota z punktu A do B, czyli między kartkami tego samego koloru. Po dotarciu do celu na zespoły czekało pytanie dotyczące świąt Bożego Narodzenia i związanych z nim tradycji. Trudno ocenić, czy bardziej zadowoleni byli uczniowie, mający możliwość ciekawego powtórzenia wiadomości o świętach, czy sam Photon, który już dawno nie był tak wygłaskany.
#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki
Odkrywcy nowych technologii - oswajanie z kamerą
W ramach innowacji "Odkrywcy nowych technologii" uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykorzystują sprzęt z programu Laboratoria Przyszłości. Po raz kolejny zgłębiamy tajniki pracy ze sprzętem audio-video. Tym razem ćwiczenia miały na celu oswojenie się z kamerą, występowanie przed nią bez stresu i skrępowania, odpowiednie ustawienie światła oraz dźwięku z użyciem mikroportów. Krótkie scenki spontanicznie wymyślane pozwoliły dokonać szybkiej analizy: na co szczególnie zrwacać uwagę, co poprawić, jak prezentować się ciekawie i swobodnie. Niektórzy musieli przełamać pewne ograniczenia, ale warto było.
#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki
Haft na technice
Uczniowie z klas 5 na zajęciach techniki rozwijają swoje zdolności manualne wyszywając według wzoru. W tym celu wykorzystano zestawy do haftu zakupione w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.
Kamera, Akcja!
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci
Miesiąc styczeń był okazją do świetnej zabawy w towarzystwie sprzętu audio-video, pozyskanego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Tym razem podczas innowacji „Odkrywcy nowych technologii” oraz zajęć informatyki, nagrywaliśmy materiał, który posłuży nam na okoliczność zbliżającego się w lutym Dnia Bezpiecznego Internetu.
Nasi uczniowie mogli wcielić się w wybraną rolę: aktora, operatora kamery, światła czy dźwięku a tym samym poznać klimat panujący, albo chociaż zbliżony, do tego panującego podczas nagrań krótkich spotów informacyjnych w telewizji. Użyliśmy aparatu z funkcją kamery, statywu, zestawu mikroportów, światła wraz ze statywem. Wszystko przygotowywali i parowali sami uczniowie.
Ćwiczenia te pozwoliły nabyć nowe kompetencje dot. obsługi sprzętu, ale przede wszystkim, potwierdziły jak ważna jest praca w grupie. Bez współpracy na planie próżno oczekiwać spektakularnych efektów. Zapraszamy do galerii zdjęć a zmontowany materiał już wkrótce.