eTwinning
Nasz projekt Move on a New Green Planet otrzymał nagrodę, która jest przyznawana najlepszym projektom eTwinning w Polsce: National Quality Label oraz został wyróżniony wśród projektów w Europie otrzymując European Quality Label.
Maj
Jednym z zadań w maju było stworzenie regionalnych sportów na naszej planecie. Każda grupa projektowa nagrała filmik ze swoim sportem i powstał wspólny program telewizyjny o nich. Podczas oglądania możecie zobaczyć place szkolne lub boiska z innych szkół. Możemy zaobserwować okolice szkolnych budynków z Wysp Kanaryjskich, Turcji czy Rumunii.
Nasz pomysł to nowatorska, ekologiczna i przede wszystkim zielona wersja berka. W końcu miała to być dyscyplina uprawiana na nowej zielonej planecie. Osoba goniąca próbuje kawałkiem pokrzywy dotknąć kogoś z grupy. Uczestnicy zabawy uciekają przed kontaktem z rośliną, a w razie dotknięcia muszą przejąć pokrzywę i dogonić kolejną osobę.
My nagraliśmy filmik w okolicach naszego placu zabaw.
Miłego oglądania :-)
Maj
Wszyscy uczestnicy projektu wzięli udział w tworzeniu wspólnego pierwszego programu telewizyjnego. Na naszej nowej zielonej planecie jest siedemnaście regionów, ponieważ tyle grup z czterech państw bierze udział w projekcie. Każdy region stworzył swój lokalny taniec. Dodatkowo, nasza szkoła była odpowiedzialna za nagranie wstępu i zakończenia do programu. Wszyscy wykazaliśmy się kreatywnością nie tylko w tańcach, ale także w efektach cyfrowych.
Jesteśmy naprawdę dumni z efektu końcowego.
Miłego oglądania.
Marzec
Otrzymaliśmy przesyłkę z Wysp Kanaryjskich. Każdy uczeń dostał paczkę zrobioną z codziennej hiszpańskiej gazety. Z listów dowiedzieliśmy się o zainteresowaniach, tradycyjnych potrawach i o szkole, w której uczą się hiszpańskie dzieci.
Naszym zadaniem jest teraz dokończenie masek, które będą potrzebne na spotkaniu online uczniów. Podczas tego wydarzenia dzieci ze wszystkich krajów udzielą wywiadu o swojej szkole, o nowej planecie i ogólnie o wrażeniach z udziału w projekcie. Spotkanie odbędzie się w kwietniu.
Zapraszamy do galerii
NAZWA NOWEJ PLANETY
Wspólnie z uczniami z innych państw wybieramy nazwę nowej planety. Najbardziej popularne pomysły naszej klasy to: UNITERRA i ELYSUM. Każda szkoła przekazała swoje propozycje na platformie eTwinning i wszyscy uczniowie zagłosują w ankiecie online, żeby wybrać imię w demokratyczny sposób, czyli większością głosów. My stworzyliśmy taką chmurę wyrazową.
Luty 2024
Pierwszym zadaniem każdego duetu było stworzenie maski, która będzie potrzebna do bezpiecznego komunikowania się na spotkaniach online. Każdy uczeń narysował pół maski, następnie wysłaliśmy nasze prace do Hiszpanii, a tam maskę dokończy partner.
zapraszamy do galerii
.
eTwinning - styczeń 2024
W styczniu zakodowaliśmy nasze imiona i nazwiska, ponieważ na nowej planecie nie używamy ziemskich danych osobowych. Każdy stworzył też swój avatar. Uczniowie z klasy 7b zostali dobrani losowo w pary z uczniami z Wysp Kanaryjskich. Napisaliśmy do nich listy o naszej szkole, mieście, zainteresowaniach i wysłaliśmy tradycyjną pocztą. Czekamy na listy od hiszpańskich rówieśników.
Zachęcamy do obejrzenia intro do naszego projektu:
https://www.youtube.com/watch?v=Ma9roltA04I
Oto kilka z naszych listów:
eTwinning
Klasa 7b w roku szkolnym 2023/24 bierze udział w programie eTwinning, który polega na współpracy pomiędzy szkołami w Europie, a językiem komunikacji jest język angielski. Program eTwinning ma na celu zapoznanie dzieci z innymi kulturami i życiem codziennym w różnych państwach. eTwinning pod patronatem Komisji Europejskiej ma za zadanie pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych.
W naszym projekcie „Move on a New Green Planet” wymyślimy i stworzymy nową zieloną planetę. Współpracują z nami uczniowie i nauczyciele z Hiszpanii, Turcji, Rumunii. Łącznie to grupa ponad 270 uczniów. Klasa 7b jest jedynym reprezentantem Polski w tym projekcie.
Naszym wspólnym zadaniem będzie stworzenie zielonych miast, hymnu i flagi nowej planety. W ramach projektu odbędą się spotkania online uczniów, wymiana listów, tworzenie masek. Wyślemy nasiona warzyw, które będziemy pielęgnować na nowej planecie. Pierwsze spotkanie online nauczycieli biorących udział w projekcie odbyło się 18 stycznia 2024r.
Opiekun projektu w naszej szkole: Agnieszka Jabłońska