• eTwinning

• Marzec

Otrzymaliśmy przesyłkę z Wysp Kanaryjskich. Każdy uczeń dostał paczkę zrobioną z codziennej hiszpańskiej gazety. Z listów dowiedzieliśmy się o zainteresowaniach, tradycyjnych potrawach i o szkole, w której uczą się hiszpańskie dzieci.

Naszym zadaniem jest teraz dokończenie masek, które będą  potrzebne na spotkaniu online uczniów. Podczas tego wydarzenia dzieci ze wszystkich krajów udzielą wywiadu o swojej szkole, o nowej planecie i ogólnie o wrażeniach z udziału w projekcie. Spotkanie odbędzie się w kwietniu.

• NAZWA NOWEJ PLANETY

Wspólnie z uczniami z innych państw wybieramy nazwę nowej planety. Najbardziej popularne pomysły naszej klasy to: UNITERRA i ELYSUM. Każda szkoła przekazała swoje propozycje na platformie eTwinning i wszyscy uczniowie zagłosują w ankiecie online, żeby wybrać imię w demokratyczny sposób, czyli większością głosów. My stworzyliśmy taką chmurę wyrazową.

• Luty 2024

Pierwszym zadaniem każdego duetu było stworzenie maski, która będzie potrzebna do bezpiecznego komunikowania się na spotkaniach online. Każdy uczeń narysował pół maski, następnie wysłaliśmy nasze prace do Hiszpanii, a tam maskę dokończy partner.

zapraszamy do galerii

• eTwinning - styczeń 2024

W styczniu zakodowaliśmy nasze imiona i nazwiska, ponieważ na nowej planecie nie używamy ziemskich danych osobowych. Każdy stworzył też swój avatar. Uczniowie z klasy 7b zostali dobrani losowo w pary z uczniami z Wysp Kanaryjskich. Napisaliśmy do nich listy o naszej szkole, mieście, zainteresowaniach i wysłaliśmy tradycyjną pocztą. Czekamy na listy od hiszpańskich rówieśników.

Zachęcamy do obejrzenia intro do naszego projektu:

Oto kilka z naszych listów:

• eTwinning

Strona Główna – Projekty eTwinning w Szkole Podstawowej w ...

Klasa 7b w roku szkolnym 2023/24 bierze udział w programie  eTwinning, który polega na współpracy pomiędzy szkołami w Europie, a językiem komunikacji jest język angielski. Program eTwinning ma na celu zapoznanie dzieci z innymi kulturami i życiem codziennym w różnych państwach. eTwinning pod patronatem Komisji Europejskiej ma za zadanie pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W naszym projekcie „Move on a New Green Planet” wymyślimy i stworzymy nową zieloną planetę. Współpracują z nami uczniowie i nauczyciele z Hiszpanii, Turcji, Rumunii. Łącznie to grupa ponad 270 uczniów. Klasa 7b jest jedynym reprezentantem Polski w tym projekcie.

Naszym wspólnym zadaniem będzie stworzenie zielonych miast, hymnu i flagi nowej planety. W ramach projektu odbędą się spotkania online uczniów, wymiana listów, tworzenie masek. Wyślemy nasiona warzyw,  które będziemy pielęgnować na nowej planecie. Pierwsze spotkanie online nauczycieli biorących udział w projekcie odbyło się 18 stycznia 2024r.

Opiekun projektu w naszej szkole: Agnieszka Jabłońska