• Zerówka zafascynowana klockami Korbo!!!

• Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zamienili się w konstruktorów. Oddział przedszkolny testował z ogromnym zapałem nowe zestawy klocków Korbo, zakupione w ramach programu #Laboratoria Przyszłości. Pomysły i zaangażowanie dzieci przerosły nasze wyobrażenie. Zobaczcie sami.

• Wrześniowe zajęcia informatyki w klasie 8a w innej, nowej odsłonie.

• Uczniowie z dużym zaangażowaniem i ciekawością podłączali i testowali sprzęt audio-video pozyskany w ramach programu #Laboratoria Przyszłości. Szczególnie u chłopców można było zaobserwować zacięcie do fotografii i filmu. I o to właśnie chodzi!! Praktyczne wykorzystanie narzędzi cyfrowych i otrzymanego profesjonalnego sprzętu, pozwoli efektywniej pracować i zdobywać kompetencje na miarę XXI wieku.

#Laboratoria przyszłości #Laboratoria przyszlosci

• Roboty Photon na informatyce

• Nasza szkoła dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości wzbogacila się o zestaw robotów Photon. Uczniowie klasy 7b na zajęciach informatyki mieli już okazję przetestować nowy sprzęt. Na wstępie dokonali aktualizacji aplikacji Photon Edu i natychmiast uruchomili wyobraźnię. Poznali dostępne moduły programowania i intuicyjnie przeszli do ćwiczeń. Praca w zespole zaowocowała ciekawymi pomysłami. Przed nami rozwijanie umiejętności programowania w towarzystwie sympatycznego robota.🤖🤖 Nauka może być przyjemnością i ciekawą przygodą 👍

#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW #Laboratoria Przyszłości

• 26 września świętujemy Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Tak obchodziliśmy Europejski Dzień Języków w naszej ukochanej szkole PSP nr 26 w Radomiu:

Uczniowie przygotowali plansze z popularnymi zwrotami w różnych językach, flagi państw oraz plakaty propagujące naukę języków.

Nauczyciele przygotowali quiz Kahoot poszerzający wiedzę na temat różnorodności językowej. Uczniowie nauczyli się też łamańców językowych po angielsku (tongue twisters) i po niemiecku (Zungenbrecher) oraz popisali się gibkością języka w mowie ojczystej:)

Na długich przerwach królowała muzyka w językach, których nasze dzieci się uczą:  angielskim i niemieckim, a także hiszpańskim, który mają okazję poznać na zajęciach dodatkowych z naszą poliglotką p. Agnieszką Jabłońską:)

Jak muzyka, to oczywiście był i taniec. Na zakończenie uczniowie zatańczyli belgijkę. Uczniom wychodzi już prawie perfekcyjnie, natomiast nauczyciele muszą jeszcze trochę potrenować…

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie. Zarówno filmy, jak i zdjęcia zostały nagrane przez uczniów za pomocą sprzętu, który nasza szkoła pozyskała z funduszy programu #Laboratoria Przyszłości.