• CodeWeek 2023

• W dniach 7-22 października 2023r. nasza szkoła po raz kolejny dołączyła do miliona organizacji i uczestników organizujących #CodeWeek2023 , czyli Europejski Tydzień Kodowania 🌍🎮🤖. Celem tej inicjatywy jest popularyzacja nauki programowania oraz zwiększenie świadomości społecznej na jej temat🎰. Nasze propozycje aktywności trafiły na mapę zgłoszonych wydarzeń CodeWeek. Warto podkreślić, iż co roku organizujemy ich coraz więcej w ramach różnych przedmiotów, m.in. matematyki, informatyki, języka polskiego, religii, edukacji wczesnoszkolnej.🔥🔥

Zapraszamy do galerii zdjęć 📷 📸

Sprzęt wykorzystany podczas wydarzeń został zakupiony ze środków rządowego Programu #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #CodeWeek2023 #Photon

Koordynator akcji

Karolina Kostecka

• Astronomiczna wyprawa do świata Mikołaja Kopernika w PSP nr 26 w Radomiu

•      Chcąc urozmaicić nasze działania uczniowie mogli korzystać z materiałów i sprzętu otrzymanego z Programu „Laboratoria Przyszłości”. Przez drogę mleczną przeprowadzali ich roboty Photony, zadawali wcześniej nagrane pytania, a uczniowie doskonalili swoje umiejętności w zakresie kodowania oraz programowania, uczestnicząc w kosmicznej wyprawie. Ponadto uczniowie wykonali
            z kolorowej wełny gigantyczny portret Mikołaja Kopernika. Zdjęcia do galerii zrobiliśmy wykorzystując sprzęt fotograficzny pozyskany  także z w/w programu.

Organizatorzy: A.Wziątek, B.Adamczyk

#Photon #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Dnia 13.10.2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 26 w Radomiu odbyła się akademia z okazji 250. rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej ustanowionej na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773r. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich zgromadzonych nauczycieli, pracowników szkoły, mówiąc o wymagającej, ale jakże pięknej pracy z młodzieżą, życząc swoim pracownikom wielu sił i wytrwałości. Następnie przekazała głos uczniom z klas 6a, 6b i 7a, którzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pań Marty Muc i Moniki Grzyb. Za oprawę muzyczną odpowiadał pan Marek Dubisz, a dekorację wykonała pani Paulina Sterna.

Młodzi artyści uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku okolicznościowym wierszem i piosenką. Podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud nauczycieli, ich poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Popłynęły ciepłe i miłe słowa pełne życzeń i podziękowań.

W uroczystości wykorzystano sprzęt w ramach programu edukacyjno - technologicznego Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

• Photon na lekcji religii

• Klasa 5b na lekcji religii miała możliwość wykorzystania robotów Photon na lekcji powtórzeniowej. Uczniowie stanęli przed zadaniem zaprogramowania drogi dla robota w taki sposób, aby dojechał w 4 różne cele (którymi były karty z pytaniami) bez wjeżdżania w przeszkody ustawione między nimi. Trasa miała być dodatkowo zaplanowana tak, aby robot pokonał ją od razu, bez konieczności jej modyfikacji w programie. Nie obyło się bez liczenia i mierzenia, więc wyzwanie nie było łatwe, zwłaszcza że po dotarciu na miejsce na poszczególne zespoły czekało kolejne zadanie, czyli odpowiedzi na powtórzeniowe pytania.

#Photon #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

Weronika Krupa