• Prezentacja pracowni informatycznej podczas dnia otwartego

• W tym roku pracownia informatyczna, dzięki otrzymanemu wyposażeniu z programu Laboratoria przyszłości, mogła godnie ugościć przyszłych uczniów wraz z rodzicami podczas dnia otwartego. Zaprezentowaliśmy zestaw robotów Photon, drukarkę 3D, sprzęt audio-video. Największą popularnością wśród dzieci cieszyły się roboty. Wielu z nich nie chciało opuszczać naszego stanowiska.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #dobrepraktyki

• Zakupiony sprzęt audio-video wykorzystany w projekcie eTwinning

• Klasa 6b w roku szkolnym 2022/23 bierze udział w programie eTwinning, który polega na współpracy pomiędzy szkołami w Europie, a językiem komunikacji jest język angielski. Program eTwinning ma na celu zapoznanie dzieci z innymi kulturami i życiem codziennym w różnych państwach.

W ramach naszego projektu „Cultural Exchange” nagrywamy filmiki z życia szkoły, wykorzystujemy do tego sprzęt z Laboratoriów Przyszłości. Otrzymaliśmy tradycyjną pocztą listy opisujące codzienność, zainteresowania i rodzime miasto dzieci z Turcji - Akhisar. Dzieci zostały losowo dobrane w pary z uczniami z naszej klasy. My napisaliśmy i wysłaliśmy listy o życiu ucznia w polskiej szkole.

Uczniowie klasy 6b listy od naszych tureckich kolegów już przeczytali. Można je zobaczyć na parterze naszej szkoły.

Opiekun projektu: Agnieszka Jabłońska

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #dobrepraktyki

• Nagrywamy film o akcji Paczka na Kresy

• Każda okazja jest dobra do wykorzystania sprzętu z programu #LaboratoriaPrzyszłości. Tym razem krótki film o akcji Paczka na Kresy, w której od kilku lat bierze udział nasza szkoła. Uczniowie chętni, zaangażowani, czego chcieć więcej 👍👍

•      Zajęcia rewalidacyjne z wykorzystaniem robotów Ozobot z flamastrami.

Ozoboty to małe i sympatyczne roboty stworzone specjalnie z myślą o nauce programowania. Uczniowie z klasy IV „b” planowali i programowali trasy, korzystając ze specjalnych komend i naklejek. Do programowania zadań i planowania ruchów służyły kolorowe komendy kreślone flamastrami. Na zajęciach uczniowie mogli doskonalić logiczne myślenie i rozwijać swoją kreatywność.
        Było to dla nich nowe i interesujące doświadczenie.
        Nauczyciel: Agnieszka Wziątek