• „PRZY WIGILIJNYM STOLE”

•  „Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. A wieczór wigilijny jest najbardziej uroczystym  i wzruszającym wieczorem roku, wieczorem wzajemnego zbliżenia, lekcją miłości, zadumy i refleksji”

Tymi  słowami w dniu 22 grudnia rozpoczęło się spotkanie bożonarodzeniowe w naszej szkole, podczas którego uczniowie swoim występem wprowadzili wszystkich  w świąteczny nastrój.

Goście honorowi, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, to pani Aurelia Michałowska - Mazowiecka Kurator Oświaty, pani Łucja Sosnowska - Inspektor Wydziału Edukacji UM w Radomiu oraz panie Barbara Boguta i Marta Kowalczyk – przedstawicielki Prezydium Rady Rodziców naszej szkoły.

Pani dyrektor Barbara Żelazowska powitała zaproszonych gości, zgromadzonych nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów.

Dzieci z klas 4c, 5b i 6b przedstawiły  historię narodzenia Pana Jezusa,  a także tradycyjną polską wieczerzę wigilijną, do której nawiązywał tytuł spotkania. Wykazały przy tym swoje talenty wokalne, muzyczne i aktorskie, którymi wzruszyły obecną publiczność.

Życzenia świąteczne dla szkolnej społeczności przekazały panie Aurelia Michałowska, która podarowała występującym torbę ze słodyczami i Łucja Sosnowska, a także gospodyni spotkania, pani dyrektor Barbara Żelazowska.

Scenariusz uroczystości przygotowały panie Beata Adamczyk i Agnieszka Wziątek, wraz z panią Pauliną Sterną opracowały scenografię i zadbały o dekorację. W przygotowanie uczniów włączyły się panie Weronika Krupa i Barbara Bator, a pan Marek Dubisz zadbał o oprawę muzyczną spotkania. Pomocą służyła również pani Marlena Chojecka.

Uroczystość została zarejestrowana przez uczniów klas ósmych sprzętem zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

Beata Adamczyk

Zapraszamy do galerii:

• Ozdoby świąteczne klasa 4c

• Klasa 4c również włączyła się w akcję wykonania ozdób świątecznych dla Radomskiego Szpitala Onkologicznego na Wacynie. Wielu uczniów przygotowało ozdoby indywidualnie w domu, ale chcieliśmy także razem zrobić coś w grupie, dlatego wspólna akcja na godzinie wychowawczej. Był to czas pełen kreatywnego działania, nucenia kolęd oraz ogromu dobra, które niewątpliwie wraca. Dlatego jako społeczność szkolna PSP26 zawsze chętnie włączamy się w tego typu akcje.

Przy okazji wykorzystaliśmy kilka materiałów do ozdób pozyskanych z programu Laboratoria Przyszłości m.in. drewniane krążki, różnobarwną włóczkę oraz kleje na gorąco.

Wych.Karolina Kostecka

• Kampania społeczna "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

• 18 grudnia 2023 roku została zorganizowana w naszej szkole kampania społeczna "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Materiał fotograficzny z tego wydarzenia został wykonany dzięki użyciu aparatu cyfrowego zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyuszłości. W trakcie akademii użyto także sprzętu nagłośnieniowego z tego samego programu.

• Ozdoby choinkowe klasy 2a

• Przygotowując się do świąt, uczniowie klasy 2a, przy dźwiękach kolęd i pastorałek wykonali ozdoby choinkowe. Łączyli ze sobą różne materiały, wykorzystując pistolety z klejem na gorąco oraz inne materiały pozyskane z programu Laboratoria Przyszłości m.in. drewniane krążki i różnobarwną włóczkę.

• Roboty Photon na matematyce w klasie 2a

• Matematyka w klasie 2a nie jest nudna. W celu utrwalenia tabliczki mnożenia wykorzystaliśmy roboty Photon, pozyskane z programu Laboratoria Przyszłości. Dzieci współpracowały w grupach, programując roboty i wykonując działania. Praca połączona z zabawą zawsze jest udana.

#Photon #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

• Wigilia w klasie 2a

• Wigilia w klasie 2a odbyła się w wyjątkowej świątecznej i magicznej atmosferze. Dzieci podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie życzenia. Miłym akcentem były przygotowane przez dzieci występy, quiz wiedzy o tematyce świątecznej oraz pyszności przygotowane przez rodziców. Wszystko uwieczniliśmy wykorzystując aparat cyfrowy, zakupiony dzięki Laboratoriom Przyszłości.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

#LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

• Technika w klasach 6

• W ramach programu Laboratoria przyszłości uczniowie klas szóstych wykonywali dekoracyjne kule świetlne wykorzystując mulinę, włóczki, klej oraz nożyczki.

#LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki