• Lekcja religijno-robotyczna w klasie 2a

• W ramach zajęć z religii uczniowie z klasy 2a podzieleni na grupy mieli za zadanie za pomocą prostego kodowania zaprojektować drogę robota z punktu A do B, czyli między kartkami tego samego koloru. Po dotarciu do celu na zespoły czekało pytanie dotyczące świąt Bożego Narodzenia i związanych z nim tradycji. Trudno ocenić, czy bardziej zadowoleni byli uczniowie, mający możliwość ciekawego powtórzenia wiadomości o świętach, czy sam Photon, który już dawno nie był tak wygłaskany.

#LaboratoriaPrzyszlosci  #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

• Odkrywcy nowych technologii - oswajanie z kamerą

• W ramach innowacji "Odkrywcy nowych technologii" uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wykorzystują sprzęt z programu Laboratoria Przyszłości. Po raz kolejny zgłębiamy tajniki pracy ze sprzętem audio-video. Tym razem ćwiczenia miały na celu oswojenie się z kamerą, występowanie przed nią bez stresu i skrępowania, odpowiednie ustawienie światła oraz dźwięku z użyciem mikroportów. Krótkie scenki spontanicznie wymyślane pozwoliły dokonać szybkiej analizy: na co szczególnie zrwacać uwagę, co poprawić, jak prezentować się ciekawie i swobodnie. Niektórzy musieli przełamać pewne ograniczenia, ale warto było.

#LaboratoriaPrzyszlosci  #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

• Kamera, Akcja!

• #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

#dobrepraktyki