• #photon #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

Nauka programowania w Scratch w towarzystwie robotów Photon? Dlaczego nie 👍🤖🤖 To świetna odmiana. Praca zespolowa, dużo emocji i zwiększone zaangazowanie w budowaniu skryptów. Wszystko to prowadzi do rozwoju kompetencji cyfrowych a wraz z nimi kompetencji emocjonalno-spolecznych i poznawczych. Klasa 4b poradziła sobie na medal 🥇🏆

Nauczyciel informatyki Karolina Kostecka

• Spotkanie z EMPIRIUSZEM

• W dniu 26 kwietnia uczniowie klas 7 po raz pierwszy mieli bliskie spotkanie z EMPIRIUSZEM. Po pierwszym zapoznaniu się nastąpił moment pracy z doświadczeniami chemicznymi.🧐🧪

Na razie próbujemy się dotrzeć, zdarza się że strzelimy gdzieś laserem, jeszcze często pudłujemy, ale jesteśmy na dobrej drodze :)
          Czasem myli nam się wirtualna ręka z naszą realną 🦾, ale ogólnie dajemy radę i są doświadczenia w których udaje nam się dotrwać do końca i niczego nie porozlewać, potłuc czy podpalić 🧫🔥💥. Jeszcze kilka spotkań i będą z nas chemicy jak się patrzy
          Uczniowie klas 7

#empiriusz #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

• Modelowanie 3D

• Prace uczniów klas 6-8 wykonane w programie Tinkercad na zajęciach informatyki. Poznajemy nowe metody projektowania - od wielkanocnych pisanek po przedmioty użytkowe. Nowa technika bardzo przypadła uczniom do gustu. Zobaczcie sami efekty.

Karolina Kostecka

#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki
        • Poszukujemy pierwszych oznak wiosny

• Kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca.  Dzień staje się coraz cieplejszy i dłuższy zachęcając do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Zachodzą zmiany w pogodzie oraz świecie roślin i zwierząt. Dlatego uczniowie naszej szkoły wraz  z nauczycielami biologii i geografii postanowili uwiecznić pierwsze oznaki wiosny zdjęciami wykonanymi aparatem fotograficznym pozyskanym w ramach projektu Laboratoria przyszłości.

Pierwsze oznaki wiosny w  szkolnym ogrodzie to zielone pąki na drzewach i coraz większa ilość różnorodnych barw. Z zimowego snu budzą się owady i zwierzęta, a na wierzbie iwa pojawiają się tzw. białe kotki. Kwitną forsycje, magnolie  oraz wiele roślin zielnych. Prezentują je zdjęcia wykonane przez uczniów.

Opiekunowie: Beata Przepiórka, Elżbieta Sobczak

#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości