• "A słowo stało się ciałem"

• „Noc najbardziej widna z nocy,

Noc jaśniejsza od dnia,

Noc jaśniejsza od słońca,

W niej narodziło się światło …”

Tymi  słowami rozpoczęło się spotkanie bożonarodzeniowe w naszej szkole a uczniowie swoim występem wprowadzili wszystkich  w świąteczny nastrój. Przypomnieli również przesłanie jakie niesie Boże Narodzenie, by ludzie umieli rozpoznać w Dzieciątku niewyczerpane źródło miłości i pokoju, którego tak bardzo pragnie każde ludzkie serce.

Podczas uroczystości użyto nagłośnienia i sprzętu audio-video otrzymanego z programu rządowego Laboratoria Przyszłości.

Organizatorzy: Renata Ziomek, Beata Adamczyk, Agnieszka Jabłońska, Wioleta Czapczyńska, Marek Dubisz

• Odkrywcy nowych technologii - zabawa aplikacjami do animacji

• Uczniowie, biorący udział w innowacji pt. Odkrywcy nowych technologii, wykazują się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Po zakończonej pracy nad animacjami poklatkowymi przeszliśmy do poznania aplikacji, dzięki którym w szybki sposób można stworzyć ciekawą animaję graficzną. Wystarczy namalować swojego bohatera na kartce lub tablicy a następnie wprowadzić go w ruch z użyciem aplikacji z funkcją skanowania. Zobaczcie prace naszych uczniów.

YouCut_1.mp4

YouCut_2.mp4

YouCut_3.mp4

Życzenia świąteczne:

YouCut_4.mp4

YouCut_5.mp4

• Świąteczne modelowanie 3D na informatyce

• Grudniowe zajęcia informatyki zaowocowały świątecznymi projektami naszych zdolnych uczniów, którzy mimo początków modelowania 3D świetnie dają sobie radę w programie Tinkercad. Na zakończenie omówiliśmy cały proces wydruku od wykonania projektu, pobrania go, importowania w slicerze, po zapis w odpowiednim rozszerzeniu i przesłanie do drukarki 3D. Kilka ozdób udało się pokazowo wydrukować, jednak przy okazji napotkaliśmy na problemy techniczne, m.in. odklejanie modelu od stołu, co uniemożliwiło nam stworzenie większej galerii. Ale dzięki temu mamy już większe doświadczenie i nadzieję, że kolejne prace wydrukujemy już z sukcesem.

Zobaczcie sami galerię wybranych prac.

• Dekoracje świąteczne

• Grudzień to czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klas 6, na lekcjach techniki, wykonywali dekoracje świąteczne z włóczki otrzymanej w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #dobrepraktyki

• Photon śpiewa kolędy i składa życzenia

• W okresie przedświątecznym zajęcia z programowania połączyliśmy z zabawą i robotami Photon. Uczniowie klas 6 bardzo chętnie podjęli wyzwanie zaprogramowania robotycznego kolegi symbolami związanymi ze świętami. Największą popularnością cieszyły się krótkie nagrania życzeń bądź kolęd, które w połączeniu ze sterowaniem, zmianą kolorów i dźwięków, dały świetny pokaz. Przy okazji uczniowie byli widocznie zrelaksowani, weseli i poczuli już klimat świąt. Przyjemne z pożytecznym.

• Kiermasz ozdób świątecznych

• Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Samorząd Uczniowski oraz świetlicę szkolną. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się własnoręcznie wykonane przez uczniów dekoracje. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Część materiałów i sprzętu, szczególnie kleju na gorąco, pochodziło z programu #LaboratoriaPrzyszlosci

• Laboratoria Przyszłości na lekcjach techniki

• Korzystając z narzędzi, pozyskanych z programu Laboratoria Przyszłości, na lekcjach techniki uczniowie wykonali Pana Stopa.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci #dobrepraktyki

• Klasa 1b z wielką pasją tworzyła niezwykłe budowle z klocków Korbo.
        Dzieci były pochłonięte pracą, ale pełne radości.

• Druk 3D na lekcjach jęz.polskiego

• Czy można wykorzystać model 3D na zajęciach języka polskiego? Oczywiście że tak. Przy okazji omawiania lektury Charlesa Dickensa pt."Opowieść wigilijna" świetnie sprawdził się model duszka.

• Zabawy konstrukcyjne klasa 1a