• Akcja w Radomskim Centrum Onkologii

• Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję przygotowania dekoracji choinkowych, które zostaną przekazane do Radomskiego Centrum Onkologii. Z myślą o pacjentach spędzających świąteczny czas w szpitalu, dnia 24 listopada br. klasa 6a wykonała ciekawe prace plastyczne, wykorzystując zestaw robótek ręcznych oraz zestaw narzędzi ucznia. Dostęp do w/w materiałów możliwy był dzięki uczestnictwu w programie Laboratoria Przyszłości.

Monika Grzyb

• Praktyczna lekcja matematyki

• W dzisiejszych czasach uczniowie miewają problemy z najprostszymi czynnościami, które są niezbędne w życiu każdego człowieka. Jedną z nich jest umiejętność dokonywania pomiarów, co świetnie wpisało się w zajęcia o jednostkach długości.

Uczniowie klas 4 chwycili za centymetry krawieckie (zakup z Laboratoriów Przyszłości) i wstali z ławek, żeby w parach wykonać kilka zadań. W sali matematycznej znajduje się wiele obiektów do mierzenia: szerokość ławek, wysokość krzeseł, długość własnego piórnika. Ale chyba najwięcej radości przyniosły uczniom pomiary siebie nawzajem, tj. długość ręki, obwód głowy, wzrost a nawet chłopcy pokusili się o pomiar bicepsa. Po odnotowaniu dokładnych wymiarów należało je zamienić na różne jednostki metryczne. Czwartoklasiści poradzili sobie świetnie z tym wyzwaniem. Wszyscy bardzo zaangażowali się w zadanie i nie chcieli wracać do tradycyjnych zadań z podręcznika.  Tak więc praktyczne zastosowanie matematyki zaliczone!!!

Karolina Kostecka

#LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

• Akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

• W piątek dn. 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości.
            Jak co roku tuż po godz. 11 w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dołączając do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „Szkoła do hymnu”, znów wspólnie odśpiewaliśmy wszystkie cztery zwrotki naszego hymnu narodowego - „Mazurka Dąbrowskiego”.
                    Tym razem w  uroczystą akademię zaangażowani byli uczniowie  klas czwartych, którzy wraz
            z narratorami – Alicją Górką z kl. 7a oraz Janem Wieczorkiem z kl. 7b przypomnieli nam historię narodu polskiego oraz trudną drogę do odzyskania wolności. Wydarzenie uświetniły także występy uczennic z klas młodszych, które zostały nagrodzone w konkursie na piosenkę patriotyczną dla klas 0-3 tj. zwyciężczyni - Alicji Wosiak z klasy 2b oraz  laureatki – Anny Kowalczyk z klasy 3a. Całość widowiska uzupełniał chór - złożony z uczniów kl. 6b, którzy przepięknie wyśpiewali patriotyczne pieśni.
                  Cała społeczność szkolna godnie uczciła kolejną rocznicę odzyskania niepodległości, czego wyrazem były  biało – czerwone kotyliony dumnie upięte na piersiach i stanowiące znak naszej narodowej wspólnoty.
                   Uroczystość została zarejestrowana przez uczniów klas ósmych sprzętem zakupionym w ramach Laboratoriów Przyszłości.

• Otrzęsiny klas czwartych 23.11.2023r.

• #Photon #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki