• luty 2024

• Modelowanie 3D - Tinkercad

• Klasy ósme na zajęciach informatyki miały okazję doskonalić warsztat modelowania 3d. Tym razem zgodnie z instruktażem filmowym i dokładnymi pomiarami uczniowie projektowali własne podstawki na telefon. Zadaniem było przeniesienie dokładnych wymiarów w programie Tinkercad, co wymagało dokładności i skupienia, a następnie personalizacji według własnych pomysłów. Tak oto powstały projekty modeli użytkowych, które z powodzeniem można wykorzystać na co dzień.

Karolina Kostecka

#LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki, #druk3d

• Tajna misja z robotami Photon

• Klasy 4b i 4c miały okazję przeżyć przygodę na informatyce w obecności robotów Photon. A wszystko dzięki zestawom pozyskanym w programie Laboratoria przyszłości. Tajna misja miała na celu rozszyfrować tajemnice programowania w aplikacji PhotonEdu. Prawidłowe odpowiedzi odblokowywały kolejne elementy szyfru. Uczniowie bezbłędnie odpowiadali na pytania, które zawierały elementy w języku angielskim oraz graficzne bloki. Po rozszyfrowaniu kodu należało w grupach zbudować algorytm zgodnie według instrukcji. Wszyscy z zaangażowaniem pracowali i z sukcesem ukończyli misję.

Karolina Kostecka

#LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki, #Photon

• Roboty Photon w kl.2a

• Uczniowie klasy 2a bardzo lubią zabawy z robotami Photon. Tym razem na zajęciach uczyliśmy się programować robota, aby oprócz podczas poruszania się po wyznaczonej trasie, wydawał wskazane dźwięki.

#LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki#Photon

• Zajęcia rewalidacyjne kl. IVb i kl. Vb

Dzięki korzystaniu ze sprzętu i materiałów otrzymanych z programu #LaboratoriaPrzyszłości#dobrepraktyki na zajęciach rewlidacyjnych, uczniowie mogą kształcić się indywidualnie. Doskonalą umiejętność kodowania, orientacji w przestrzeni, a także rozwijają uzdolnienia artystyczne w przyjaznej atmosferze.

• Konstrukcyjne zabawy klockami Korbo w świetlicy szkolnej

#LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki.

• Dni otwarte szkoły

• 15 lutego zorganizowane zostały w naszej szkole dni otwarte, których celem było zapoznanie przyszłych uczniów i ich rodziców z ofertą naszej szkoły a tym samym z zapleczem pomocy dydaktycznych. Mieliśmy okazję zaprezentować zakupiony sprzęt z programu Laboratoria przyszłości, który cieszy się dużym powodzeniem wśród naszych obecnych uczniów, jak i odwiedzających nas kandydatów do klas 0 i 1.

#LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki