• Ostatnie spotkanie "Odkrywców nowych technologii"

• Dnia 18 maja odbyły się ostatnie zajęcia, na których realiowałyśmy innowację pedagogiczną pt. "Odkrywcy nowych technologii". Był to czas wspólnych projektów, kreatywnych pomysłów i rozwoju kompetencji multimedialno-cyfrowych oraz robotycznych chętnych uczniów. Wszystkie cele zostały zrealizowane zgodnie z planem. Sprzęt otrzymany z programu Laboratoria przyszłości wzbudzał wiele ciekawości i zainteresowania. Z całą pewności wzbogacił nasze zasoby dydaktyczne i dał nam więcej możliwości realizacji.

Wspólnie zjedliśmy pizzę i zagraliśmy w wymyśloną przez uczniów grę z poleceniami - skryptami do wykonania przez nasze roboty Photon.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, chęci i uśmiech.

Koordynatorki : E. Jędrzejczyk, K.Kostecka

• Wizyta Gości z Hiszpanii w ramach programu Erasmus+

• W dniach od 7 do 13 maja gościliśmy w naszej szkole nauczycieli i uczniów ze słonecznej Andaluzji. Nasi hiszpańscy goście m.in. wzięli udział w rozgrywkach sportowych z koszykówki i piłki nożnej, warsztatach manualnych przygotowanych przez szkolną świetlicę, a także lekcji chemii, w trakcie której poznali aktywne metody nauczania i mobilne laboratorium chemiczne stworzone z wykorzystaniem innowacyjnej technologii rozszerzonej rzeczywistości – Empiriusz. Ponadto wymieniliśmy się informacjami na temat naszych krajów: uczniowie klas ósmych przygotowali prezentacje multimedialne o Radomiu i okolicach, a goście zaangażowali nas w grę terenową Hunting Treasure, sprawdzającą wiedzę dzieci na temat Andaluzji.

Była to świetna okazja do wykorzystania sprzętu pozyskanego w programie Laboratoria przyszłości.

#empiriusz #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

• Gimbal w akcji #Laboratoria przyszłości

• 11 maja na zajęciach dodatkowych nasi "Odkrywcy nowych technologii" rozpracowywali obsługę gimbala i jego zaawansowane funkcje. Okazuje się, że profesjonalny sprzęt wymaga często odwołania się do instrukcji, ale i tym poradzili sobie naszi uczestnicy bezbłędnie.

• Zajęcia rewalidacyjne z robotem Photon

• Na zajęciach rewalidacyjnych wykorzystujemy różne metody pracy, aby rozwijać myślenie, koncentrację i kreatywność. Naszą pracę wzbogacamy elementami programowania  z robotami Photon. To od ucznia zależy jaki skrypt zbuduje, aby zrealizować wyznaczone zadanie i zaliczyć kolejne bazy na macie.

• Projektujemy grę na macie

• Uczniowie klas 7 pracowali na zajęciach informatyki zespołowo opracowując strategie gry na macie z zestawu Photon. Każdy wymyślał polecenia - skrypty, które poprowadzą przez całą matę użytkownika robota Photon.

#Photon #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

• Laboratorium chemiczne Empiriusz

• 4 maja - dziś trudno skupić się na lekcjach po tylu dniach wolnych, ale na szczęście podczas zajęć z EMPIRIUSZEM nie trzeba się stresować, że coś się wyleje, potłucze czy wybuchnie. Najwyżej poprawi się doświadczenie i wykona je od początku.
          Dobrze, że wirtualna rzeczywistość wybacza potknięcia i daje możliwość wykonywania tej samej czynności aż do skutku - bez strat dla środowiska, sprzętu i budynku szkoły :)
          Uczniowie klas 7 i 8

• Odkrywcy Nowych Technologii - Wycinankowe animacje poklatkowe

• Na zajęciach dodatkowych uczniowie klasy 6b i 7a wykonali swoje pierwsze wycinankowe animacje poklatkowe. Każdy z nich miał inną koncepcję i pomysł. Uczestnicy zajęć wykorzystali dostępne w szkole materiały, tablety z aplikacjami i sprzęt fotograficzny z programu #LaboratoriaPrzyszłości. Efekty ich pracy można zobaczyć poniżej.

Animacja_1.mp4                   Animacja_4.mp4

Animacja_2.mp4                   Animacja_5.mp4

Animacja_3.mp4

• Pamiątki 3D w druku

• Na okoliczność wizyty Hiszpanów w naszej szkole, uczniowie klas 6-8, zaprojektowali w Tinkercadzie wiele ciekawych pamiątek związanych z naszym krajem. Kilka z nich znalazła się na stole drukarki 3D. Zobaczcie sami:

• Święto Narodowe Trzeciego Maja

• Dnia 28 kwietnia br. społeczność szkolna upamiętniła 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Uczniowie klas 5a, 5b i 6a przedstawili montaż słowno- muzyczny obejmujący recytację wierszy i prezentację pieśni patriotycznych. Na początku wystąpił poczet sztandarowy jako honorowa asysta sztandaru i wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn narodowy. Program artystyczny nadzorowany był przez p. M. Grzyb i p. M. Walczak. Za część muzyczną odpowiadał p. M. Dubisz. Dekorację przygotowały p. K. Matracka i p. J. Rzepka. W czasie uroczystości wykorzystany został sprzęt nagłośnieniowy zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości, który obsługiwany był przez ucznia klasy 8.