• Odkrywcy nowych technologii - innowacja czas start #LaboratoriaPrzyszłości

• Z początkiem października rozpoczęliśmy zajęcia dodatkowe.dla uczniów klas 6-7. Innowacja ta ma na celu rozwijanie umiejętności posługiwania się nowymi technologiami i sprzętem audio-video. Tym samym mamy okazję wykorzystać sprzęt pozyskany w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Ma ona zachęcać i motywować uczniów do rozwijania swoich mocnych stron, wprowadzać do edukacji różne narzędzia technologii informacyjnej, służyć rozwojowi osobowości ucznia, kształtować w nim umiejętność myślenia, wyciągania logicznych wniosków oraz rozwiązywania postawionych problemów.

Podczas zajęć, które będą uzupełnieniem i poszerzeniem wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii, uczniowie będą mogli rozwijać zainteresowania i pasje oraz  przyczynić się do promocji szkoły. Ważnym aspektem w realizacji innowacji będzie komunikacja, współpraca oraz kreatywność.

Motywacją do wdrożenia tego typu innowacji były obserwacje i rozmowy z uczniami. W dobie totalnej cyfryzacji wszystkich obszarów życia codziennego zauważyłyśmy potrzebę szerszego spojrzenia i wykorzystania technologii informacyjnej i narzędzi multimedialnych, a także potrzebę pracy zespołowej i komunikacji, na których to umiejętnościach opiera się  współczesny świat.

Opiekunowie: Emilia Jędrzejczyk, Karolina Kostecka

• Photon na jęz.polskim w kl.8a i 8b

• Wykorzystanie robota Photon podczas lekcji j.polskiego w kl. 8a i 8b - zdalne porządkowanie dziejów bohatera literackiego - Jacka Soplicy.

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

• Koło matematyczne kl.3a

• Zajęcia koła matematycznego w klasie 3a z użyciem klocków Korbo. Mała inżynieria - pomyśl i zbuduj.

#LaboratoriaPrzyszlosci  #LaboratoriaPrzyszłości

• XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Dnia 7 października obchodziliśmy "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia". Uczniowie naszej szkoły chętnie brali udział w zabawach, których celem było sprawdzenie swojej znajomości tabliczki mnożenia. Była to również świetna okazja do wykorzystania robotów Photon z programu #Laboratoria Przyszłości. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia oraz galerii zdjęć.

• Code Week 2022

• Klocki Korbo na zajęciach dodatkowych

• Jak widać klocki Korbo zyskują coraz więcej zwolenników w naszej szkole. W tym przypadku wykorzystanie klocków na zajęciach dodatkowych z uczennicą kl. 2a. Rozwijanie wyobraźni twórczej, sprawności manipulacyjnych dziecka. Projekt zatytuowany przez autorkę "Zakręcony ogród". #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

• Druk 3D - pierwsze kroki

• Pierwsze testy drukarki 3D zakupionej w ramach Laboratoriów Przyszłości już za nami. W klasach 6-8 na informatyce skalibrowaliśmy drukarkę, załadowaliśmy filament i rozpoczęliśmy naukę modelowania 3D w programie TincerCad. Uczniowie poznali podstawy projektowania, ale to dopiero początek. Kolejne pomysły i gotowe projekty już wkrótce.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci