• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• W tym roku nie 1-ego września a 4-ego miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Tradycyjnie do uwiecznienia tych chwil wykorzystaliśmy sprzęt nagłośnieniowy oraz fotograficzny pozyskany z programu rządowego Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

• Czy roboty mogą pomagać w przeprowadzaniu eksperymentów i doświadczeń na lekcjach fizyki?

• Uczniowie klas 7a i 7 b mogli sprawdzić jaka jest szerokość, długość, wysokość robotów Photon. Dokonywali  pomiarów przy pomocy różnych narzędzi i notowali wyniki. Następnie wszyscy porównywali  wyniki uzyskane przez  grupy.

Zastanawiali się czy da się przeprowadzić pomiar idealny? Jakie czynniki trzeba brać pod uwagę? Jakie zjawiska fizyczne możemy zmierzyć za pomocą prostych narzędzia, a do jakich potrzebujemy bardziej specjalistycznego sprzętu?

Wykorzystaliśmy sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratorium Przyszłości.

Agnieszka Wiszniewska

#Photon #LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

• I RAJD INTEGRACYJNY PSP NR 26 W RADOMIU BUDKI - CHLEWISKA

•         W ubiegłą środę, dn. 27 września 2023 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 w Radomiu pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli po raz pierwszy uczestniczyli w Rajdzie Integracyjnym, zorganizowanym z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego z okazji obchodów Światowego Dnia Turysty oraz Dnia Chłopaka.

W wydarzeniu uczestniczyło aż 11 klas IV-VIII, czyli 226 uczniów i 22 opiekunów. Wszyscy punktualnie stawili się na miejsce zbiórki przed budynkiem szkolnym już o godzinie 7.45, a  następnie pięcioma autokarami ruszyliśmy w drogę do miejscowości Budki. Ponadto  uczestnicy otrzymali pamiątkowe przypinki sfinansowane przez Radę Rodziców oraz czekoladowe batoniki  na drogę.

Do celu dotarliśmy po około czterdziestu minutach.  Trasa naszej wędrówki przebiegała przez piękny i uroczy las, bogaty w różnorodne gatunki drzew, krzewów i roślin, dzięki czemu mogliśmy podziwiać przepiękny jesienny krajobraz. Po drodze napawaliśmy się wspaniałymi widokami. Wdychając świeże powietrze, czerpaliśmy ogromną radość ze wspólnej przygody. Zwiedziliśmy m. in. zalew  nad rzeką Kobyłką  w Koszorowie,  który znajdował się w samym sercu lasu. Było to wspaniałe spotkanie ze światem przyrody na łonie natury.

Po przejściu zaplanowanej sześciokilometrowej trasy, wreszcie dotarliśmy do Zabytkowej Huty Żelaza w Chlewiskach. Okazało się, że ten terenowy oddział Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie jest położony na ogromnym, ogrodzonym placu, więc mogliśmy bezpiecznie wypocząć i zintegrować się ze sobą. Najpierw przyszedł czas na relaks na świeżym powietrzu w oczekiwaniu na rozpalenie ognia. Po takim spacerze apetyty dopisywały nam jak nigdy! Siedząc dookoła ogniska posilaliśmy się pysznymi i pachnącymi kiełbaskami, relaksowaliśmy na kocach i karimatach, rozmawialiśmy ze sobą, a nawet wspólnie śpiewaliśmy piosenki, gdyż jeden z uczniów przygrywał na gitarze.

Kiedy wszyscy już odpoczęli, nauczyciele wychowania fizycznego  zorganizowali dla nas ciekawe gry i zabawy rekreacyjno – sportowe, w których nie było przegranych, a każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

Organizatorzy zapewnili nam  także liczne atrakcje: mogliśmy m. in. wziąć udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego, zwiedzić wystawy m.in. zabytkowych maszyn, motocykli i XX wiecznych samochodów,  o których niezwykle ciekawie opowiadał nam pan przewodnik oraz wykonać pamiątkowe zdjęcia. Dodatkowo, po raz pierwszy uczciliśmy Dzień Chłopaka w plenerze, a wychowawcy uhonorowali chłopców z poszczególnych klas śmiesznymi dyplomami i pysznymi owocowymi cukierkami.

Jesteśmy pewni, że ten wyjazd zapamiętamy na bardzo długo. Rajd okazał się strzałem  w dziesiątkę! Nawet pogoda była naszym sprzymierzeńcem, gdyż było bardzo ciepło i słonecznie. Mieliśmy okazję odpocząć od codziennych zajęć, zobaczyć przepiękny zakątek naszego regionu, a przede wszystkim umocnić nasze koleżeńskie relacje i więzi. Był to pierwszy rajd zorganizowany z takim rozmachem, ale z pewnością nie ostatni 😊

Zapraszamy do galerii

Relacja z tego wydarzenia wykonana z użyciem sprzętu pozyskanego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

Społeczność PSP nr 26 w Radomiu