• marzec 2024

• Druk 3d

• Tym razem klasy 4 i 5 projektowały na zajęciach informatyki zakładki do książek. Nie są to zwyczajne zakładki. Każda z nich ma postać klamry, spinacza na kartkę z dodatkowym efektem 3d własnego pomysłu. To świetny pomysł na wydruk praktycznych i użytkowych przedmiotów. Zobaczcie sami efekty końcowe.

Karolina Kostecka

#LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki, #druk3d

• Zimo, żegnaj!

• W miniony piątek 15 marca  klasa 6a przygotowała słomianą marzannę, która weźmie udział w szkolnym konkursie dla kas 0-8  „ Marzanna zimowa panna ”. Na lekcji wychowawczej uczniowie pracowali wspólnie, kreatywnie wykorzystując zgromadzone materiały : słomę, bibułę, wstążki, guziki, tiul. Wsparciem w wykonaniu zadania był zestaw robótek ręcznych oraz  narzędzi dostępnych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Monika Grzyb

#LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

• Tajna misja z robotami Photon

• Klasy 4b i 4c miały okazję przeżyć przygodę na informatyce w obecności robotów Photon. A wszystko dzięki zestawom pozyskanym w programie Laboratoria przyszłości. Tajna misja miała na celu rozszyfrować tajemnice programowania w aplikacji PhotonEdu. Prawidłowe odpowiedzi odblokowywały kolejne elementy szyfru. Uczniowie bezbłędnie odpowiadali na pytania, które zawierały elementy w języku angielskim oraz graficzne bloki. Po rozszyfrowaniu kodu należało w grupach zbudować algorytm zgodnie według instrukcji. Wszyscy z zaangażowaniem pracowali i z sukcesem ukończyli misję.

Karolina Kostecka

#Photon #LaboratoriaPrzyszłości #dobrepraktyki

• Pobrany projekt 3D

• Nasi uczniowie bardzo ambitnie podeszli do projektowania 3d i od początku drukowali swoje autorskie projekty. Tym razem okres przedświąteczny zainspirował nas do wydruku gotowego projektu zajączka wielkanocnego, ale ruchomego. To był strzał w 10! Super wydruk a ile emocji i niedowierzania jak są połączone alementy bez składania.